Kontakt
Strona główna
Zakład Poprawczy
im. Józefa Wieczorkowskiego w Studzieńcu.

Historia naszego zakładu | tutaj

Aktualności

Data dodania:15.12.2014

JEST AKCJA JEST REAKCJA

W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji POdrugie przystąpiliśmy do kampanii przeciwko przemocy i agresji oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Przeprowadziliśmy wewnętrzną kampanię, której nadaliśmy temat: "JEST AKCJA JEST REAKCJA".

 

Od dwóch lat w naszej placówce w każdą środę w każdej grupie wychowawczej przeprowadzane są zajęcia z Treningu Zstępowania Agresji tj. TZA. W dniu 05.11.2014 r. - jak w każdą środę odbyły się zajęcia TZA. W VI grupie internatowej zostały przeprowadzone zajęcia pt. "Samoocena zachowania agresywnego". Wychowawcy Daniel Pegza i Jarosław Janczak wraz z grupą wychowanków wypełnili arkusz samoobserwacji zachowań agresywnych i dokonali szczegółowego omówienia. Wychowankowie chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i omawiali problemy jakie w ich życiu wywołują zachowania agresywne oraz konsekwencje jakie za tym idą. 

 

Podobne zajęcia odbyły się w grupie II, gdzie wychowawcy Anna Bociąga i Paweł Kurt przeprowadzili zajęcia pt.: "Mała (minimalna) agresja". Wychowankowie dowiedzieli się czym charakteryzuje się mała agresja, omawiali przykłady z życia wzięte, korzystali również  z sytuacji, które występowały w ich rodzinie. Na zakończenie zajęć wykonali profilaktyczne plakaty namawiające do zwalczania zachowań agresywnych.

 

 

W grupie I wychowawca Jarosław Bociąga prowadzący zajęcia zastanawiał się wraz z wychowankami nad tematem "Radzenie sobie z czyimś gniewem". Wychowankowie z zaangażowaniem podeszli do omawianego tematu zajęć, rozważali wymyślone sytuacje i odgrywali scenki sytuacyjne. 

 

 

Podczas zajęć w grupie V wychowawcy Dawid Pniewski i Dorota Radkiewicz skupili się na problemie i na temacie zajęć "Agresja jako zachowanie wyuczone". Wychowankowie przytaczali przykłady zachowań agresywnych, z którymi spotkali się we własnym życiu rodzinnym, bądź zaobserwowali w swoich środowiskach. Temat agresji w środowisku rodzinnym nie był im obcy i z ich wypowiedzi dało się wnioskować, że dotykał większość biorących udział. Wychowankowie na zakończenie zajęć wykonali plakaty profilaktyczne wzywające do nieużywania przemocy. 


Podsumowując w dniu 05.11.2014r . podczas przeprowadzanych zajęć TZA w grupach wychowawczych, zarówno wychowawcy, jak i wychowankowie połączyli siły i włączyli się w realizację akcji koordynowanej przez Fundację PO DRUGIE. Zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące problemu przemocy i agresji, podjęte działania zostały udokumentowane poprzez zdjęcia i prace plastyczne wychowanków.

 
Koordynator

 

wychowawca: Dawid Pniewski

 

 




1
2
3
4
5
6
7
8
9
10